Atopický ekzém

léčba, příčiny a rady

Ekzém léčba

Napsal admin • Aug 3rd, 2011 • Rubrika: Uncategorized

V článku se dozvíte co je to vlastně ekzém a jak by měla správně probíhat vaše léčba. Ekzém je velice nepříjmné onemocnění, který má vliv i na naši psychiku a sebevědomí.l

Ekzém a jejich léčba – hledejte příčiny

Ekzém se sice projevuje hlavně na kůži, ale problém není ve vaši kůži, ale někdy jinde. Proto podle mě není dobré používat různé masti s kortikoidní složkou. Tyto masti a krémy fungují jen krátkodobě, protože neřeší přičinu našich problémů. Řeší pouze důsledky, které se objevují na naší kůži. Problém není ale v naší kůži, ale v tom že tělo je něčím drážděno.

Ekzém vyvolávají často alergie

Ekzém je často vyvolávan různými alergiemi. Důsledkem těchto alergiií je pak často rozsáhlý ekzém. Naše tělo reaguje nepřiměřeně na nějaké potraviny. To se označuje jako potravinové alergie (patří sem alegie na mléko, alergie na lepek, alergie na kořeněná jídla, alergie na ovoce). V našem těle to vyvolává nadměřná alergické reakce a tělo pak útočí na svoje vlastní tělo. Může se však také jednat o alergii na roztoče nebo alergie na zvířata nebo na pyl.

Pokud se chcete zbavit ekzému, tak musíte odstranit ze svého života tento alergen. Často je ho docela těžké najít, ale určitě se vám to povede. Hlavně to nevzdávejte a znažte se najít opravdovou příčinu vašich problémů.

Ekzém léčba : špatné zažívání

Ekzém je často neprojevuje pouze na kůži, ale hodně lidí má také problémy se svým zažíváním. Hlavně pokud je příčinou vašich problémů potravinová alergie. Po snědění těchto potravin se objevují nadýmání, průjem nebo zácpa. Je důležité si také dát do pořádku zažívání, díky tomu se nám také posílí imunita. Můžete pomoci detoxikace a očista těla nebo půst.

Při léčení ekzému pomáhá také například arganový olej, což je olej z Argánie trnité.Štítky: , , , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.