Atopický ekzém

léčba, příčiny a rady

Ekzém na nohou

Napsal admin • Aug 3rd, 2011 • Rubrika: Uncategorized

Ekzém na nohou je nepříjemý a navíc nevypadá tento ekzém vůbec hezky. V článku se dozvíte co způsobuje váš ekzém na nohou a jak by měla správně probíhat vaše léčba.

Ekzém na nohou obecně

Ekzém na nohou je často až důsledkem toho, že naše tělo na něco špatně reaguje. Ekzém na nohou je pouze důsledek vašeho problému, váš problém je jinde. Ekzém na nohou se projevuje suchou kůži a vyřížkou, která hodně svědí. U ekzému také často lidé mívají problém s průjmem nebo zácpou.

Ekzém na nohou příčina

Ekzém na nohou není žádné kožní onemocnění, jak si u spousta lékařů stále mylně domnívá. Ekzém na nohou je pouze důsledkem toho, že tělo bouřlivě reaguje na něco co ho alergizuje. Často se jedná o různé potravinové alergie. Může se jednat o alergie na mléko, alergie na lepek, alergie na ořechy, někdy i alergie na ořechy. Často za ekzémem může stát i alergie na roztoče nebo alergie na prach či zvířata (hlavně pes, kočka). Důležité je tento alergen ze svého života odstranit, pak začně mizet i váš ekzém na nohou.

Při akutních projevech na kůži pomáhá promaštování kůže nějakým mastným krémem. Vždy ale myslete na to, že je hlavní najít to co vám problémy způsobuje. Musíte najít příčinu vašich zdravotních potíží.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

2 Responses »

  1. Dobrý den, jedna z příčin, která tu mi tu chybí jsou oděvy. Z vlastní zkušenosti vím, jak důležité je se oblékat, do materiálů, které vám neškodí, nýbrž pomáhájí v léčbě. My jsem pro naši malou, která trpí ekzémem v podkoleních jamkách a na pažích.

  2. Mám ekzém na nohách a nevím kde je příčina.Hodně se krémují ,ale nic nefunguje.Pijí zelený čaj,a mám ráda sladké.Prosím o radu.Děkují